Twoje-tekstylia - ręczniki, kołdry, pościel, poduszki


Firany
Firany
Brak produktów w tej kategorii

W wystroju wnętrza, w stworzeniu przytulności i harmonii duży udział mają firany w  oknie. Ten delikatny, przewiewny materiał jest niezwykłą ozdobą, wiele mówiącą o wnętrzu jak i domownikach. Jest wielką ozdobą świadczącą niejednokrotnie o majętności, zwłaszcza w historycznych latach. Moda się zmienia a wraz z nią zmieniają się firany, sposób ich zakładania, upinania, zmienia się materiał, z którego są wykonane, długość i gęstość ich. Niezależnie jednak od czasów ładna firanka w oknie jest piękną ozdoba wnętrza. Firanki kuchenne, firanki do salonu, firanki do pokoju dziecięcego posiadają inne charakterystyczne cechy, które sprawiają, że pokój czy kuchnia nabiera unikalnego piękna.

Firany gotowe czy z metra ?

To pytanie czasem budzi w nas zastanowienie. Co dokładnie oznacza ? Okno oknu nierówne i zdecydowanie firankę trzeba dopasować indywidualnie. Upięcie czy umarszczenie musi być wykonane gustownie i w proporcjach.
Firany gotowe są w podanym wymiarze, pasujące na dane okno. To firanka gotowa do zawieszenia. Firana z metra częściej kupowana jest na niestandardowe okna, zrobiona dokładnie na wymiar i preferencje kupującego. Zdecydować w tym przypadku możemy o gęstości zmarszczenia, szerokości, sposobie upinania.
Wybór firan z metra i gotowych jest ogromny. Jedne i drugie dostępne są na okno w każdym pomieszczeniu, na kuchenne, w salonie, sypialni, pokoju dziecięcym. Różne tkaniny pozwalają na dopasowane do stylu wnętrza. Posiadamy firany delikatne i ciężkie, z haftem, malunkami oraz makarony.
Niezależnie czy firana jest gotowa czy z metra musi być dopasowana na okno pod względem wysokości i szerokości. Kupując, musimy pamiętać, aby była odpowiednio szersza by było ją można ładnie umarszczyć lub upiąć.

Ładna firanka to ładne okno

Okno w pokoju zawsze przykuwa nasze spojrzenie. Cały pokój wygląda nieschludnie, gdy  w oknie wiszą niegustowne, brudne firanki. Całość nabierze innego charakteru, eleganckiego wyglądu, gdy powiesimy ładne, ładnie upięte, niezależnie czy z metra czy gotowe. Piękne okno cieszy oko nie tylko mieszkańców domostwa ale również wszystkich, którzy zerkają w nie. Dlatego warto pomyśleć nad tym, żeby powieszone firanki były ładne. Jak to zrobić ? Wystarczy zapoznać się z naszą ofertą na twoje-tekstylia.pl i zakupić odpowiednią. W przypadku wątpliwości można zaciągnąć u nas porady. Posiadamy firanki, które upina się na żabki, najbardziej pospolite zapięcie. Są też takie, które wsuwa się na karnisz oraz z firany na przelotkach, w których karnisz wsuwa się w specjalne kółka. Ta forma zakładania jest najprostszą i najszybszą.
Jednakże nie samo zakładanie firanki jest ważne a to jak ona się prezentuje na oknie. Dopasowana firanka nie może być ani za długa ani za krótka, podobnie nie może być za mocno ani za mało umarszczona.
Do każdej firanki można dopasować zasłonkę, która wykończy okno pod względem estetycznym i wizualnym oraz da możliwość zasłonięcia okna, gdy nie posiadamy w oknie rolet czy żaluzji.
 

Sprzedajemy towar tylko renomowanych firm

Ten sklep wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.Zamknij