Twoje-tekstylia - ręczniki, kołdry, pościel, poduszki


Zasłony
Zasłony
Brak produktów w tej kategorii

Jedną z form zasłaniania okien są zasłony. Jednakże nie tylko pełnią one funkcję zasłaniania okna ale i tez ozdobną. Wszystko zależy z jakiego materiału są wykonane. Tak czy owak zasłony to część wystroju okna, które nadadzą wnętrzu piękny i elegancki wygląd. Różnorodność materiałów, z których zrobione są zasłony pozwalają na dopasowanie do każdego wystroju. Podobnie rzecz ma się ze sposobem zakładania na karnisz. Zasłony można powiesić na żabki, przelotki lub naciągnąć na karnisz.

Firany i zasłony jak mąż i żona

Duet jaki tworzą firany i zasłony można porównać do małżeństwa. Uzupełniają się nawzajem, tworząc przytulne i pełne harmonii wnętrze. Zasłony dobrać można kolorystycznie do firanki uwzględniając przy tym długość i szerokość. Skomponowany duet odmieni okno w salonie, sypialni pokoju dziecięcym oraz w kuchni. W wersji mini można zawiesić również w korytarzu czy łazience. Gdziekolwiek zawiesimy gustowne zasłonki, wszędzie tam pojawi się estetyka.
Duża dostępność zasłon pozwoli na idealne dopasowanie jej do firanki czy innych detali naszego wyposażenia. Zasłonki mogą być z grubej tkaniny lub delikatne, cieniutki i przewiewne. Mogą być w kolorze elementów z firanki lub poduszek na kanapie. Wszystko zależy od naszych preferencji, gustu i pomysłu.

Piękne okno a widok za oknem

Nie każdy posiada to szczęście pięknego widoku za oknem. Często spoglądając za okno widzimy brudne osiedle, ruchliwą ulice, czy jakiś inny widok, którym cieszyć się nie możemy. Wówczas firanka i piękna zasłona zakryje to co niekorzystne. W domu otaczać będzie nas piękne okno. Zasłony mogą w takim przypadku posłużyć do zasłonięcia okna przed tym nie urokliwym widokiem, zacienić pokój przed słońcem lub zagłuszyć przed hałasem - zwłaszcza jeżeli posiadamy zasłony grube i ciemne.

Część z nas jest szczęśliwymi posiadaczami pięknego widoku, na łąki, park. Wówczas warto skomponować wystrój okna tak by piękny widok był widoczny z naszego domu. W takim przypadku nie warto rezygnować z zasłon lecz powisieć zasłony lekkie i przewiewne, wpuszczające światło, pełniące rolę ozdobną. Firanki wówczas też mogą być krótkie, wycięte i przewiewne. W takiej aranżacji okno zyska lekki  i subtelny wygląd, pozwoli na zaglądanie w nie i cieszenie się pięknym krajobrazem.

Jak powiesić zasłony ?

Najpopularniejszym sposobem wieszania zasłon są żabki. Wówczas zasłona jest na specjalnej taśmie marszczącej, która pozwoli na zmarszczenie i łatwe ułożenie. Na żabki można powiesić również bez tej taśmy ale na zakładki.
Łatwiej zasłony zakłada się na karnisz, gdy posiadają specjalne kółka zwane przelotkami. Wówczas karnisz wsuwa się w kółka i sami możemy ustawić jak bardzo zasłonka ma być zmarszczona.Kółka ułatwiają również zaciąganie zasłon na okno.
Trzecim sposobem jest założenie zasłon bezpośrednio na karnisz, wsunięcie jego w specjalny tunel.

W naszym sklepie każdy znajdzie zasłonę pasującą do swego gustu, aranżacji wnętrza i firanki. Serdecznie zapraszamy twoje-tekstylia.pl

Sprzedajemy towar tylko renomowanych firm

Ten sklep wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.Zamknij