Twoje-tekstylia - ręczniki, kołdry, pościel, poduszki


Ręczniki
Ręczniki

Codziennym rekwizytem czekającym na nas w łazience jest ręcznik. Służy nam on po prostu do wycierania rąk, twarzy, ciała. Mycie zwłaszcza rąk powtarzamy nawet kilkadziesiąt razy w ciągu dnia, dlatego też powinniśmy zwrócić szczególna uwagę na to jaki ten nasz ręcznik jest.

Cechy dobrego ręcznika

Nikt z nas nie lubi szorstkich i twardych rzeczy. Kontakt z czymś nieprzyjemnym budzi naszą niechęć. Możemy tu powołać się na dzieci, które niechętnie robią coś co jest niefajne. Wycieranie się w ręcznik z twardym włóknem nie jest rzeczą przymną. Zdecydowanie inaczej jest, gdy mamy ręcznik z miękkiej, grubej froty, którego dotyk jest przyjemny i miły. Właśnie taki ręcznik powinien  być. To pierwsza ważna cecha. Ręcznik gruby i mięsisty. Tym samy delikatny i mięciutki jak kaczuszka.
Ponad to, ręcznik powinien być chłonny, tzn dobrze chłonąć wilgoć. Wówczas szybko i skutecznie wysuszymy ręce czy ciało, nie "rozmażemy " wody na sobie i nie pozostawimy wilgotnego ciała.
Dobry ręcznik to taki, który szybko schnie mimo swojej wysokiej gramaturze.
Nie mniej ważny jest sam jego wygląd. Ładny ręcznik, w ulubionych kolorach, z haftem lub bordiurą nie tylko będzie użytecznym kawałkiem materiału ale i miłym wrażeniem dla oka oraz ozdobą łazienki.

Funkcje ręcznika

Ręczniki nie tylko swoje zastosowanie mają w domu. Ręcznik przydaje się także poza nim. Zabieramy go na basen. Wówczas dobrze jak jest cienki, jednakże musi dobrze chłonąć wilgoć by szybko osuszyć się po wyjściu z wody.
Ręcznik plażowy zabieramy na plaże. Na plaży może służyć nam jako kocyk do opalania się. W tym przypadku musi być duży by móc się na nim swobodnie położyć. Po kąpieli w morzu czy jeziorze możemy się nim wytrzeć. Jeżeli ręcznik ten ma specjalne szybkoschnące właściwości to wówczas wystarczy na chwilę rozłożyć go na słońcu i korzystać z niego ponownie.
Ręczniki również używa się na różnego typu wyjazdach, do SPA, na wycieczkę, do szpitala. Wówczas nie zabierzemy byle jakiego tylko ten gruby, ładny.
Dla najmłodszych ręcznik jest specjalnie zdobiony tak by wycieranie się po kąpieli dawało radość. Dziecko lubi być opatulone w kolorowy, często z wizerunkiem ulubionej kreskówki ręcznik. Przy tym musi być on delikatny i miękki.
Do przedszkola również są specjalne ręczniczki, które zachęcą dziecko do mycia rączek. Są do zazwyczaj malutkie ręczniki o rozmiarze 30x50

Duży wybór, wiele rozmiarów

W naszym sklepie twoje-tekstylia.pl posiadamy ogromny wybór ręczników. Wszystkie one są wysokiej jakości, dużą gramaturą oraz ładne. Kolorystyka ich jest niezwykle bogata, są jednokolorowe, haftowane, z bordiurami, lub ornamenty.
Ręczniki można zakupić jako pojedyncze sztuki lub jako komplety - 2,3,4,6 częściowe. Wówczas szybo można stworzyć dopasowane zestawy dla całej rodziny.
Duży wybór ręczników pod względem kolorystycznym pozwoli na dopasowanie ręczników do wystroju i aranżacji łazienki.
Kupując ręcznik trzeba pamiętać, że ręcznik powinien być ładny, gruby i mięciutki.

Sprzedajemy towar tylko renomowanych firm

Ten sklep wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.Zamknij