Twoje-tekstylia - ręczniki, kołdry, pościel, poduszki


Kołdry
Kołdry
Brak produktów w tej kategorii

Kołdry są naszym okryciem nocnym, podczas snu. To w nią wtulamy się po trudach dnia. Okryciem ciała  ciepłą, miękką kołdrą rozpoczynamy nocny relaks, ładujemy akumulatory i odprężamy się. Chwila okrywania się jest chwilą przyjemną, zwłaszcza po ciężkim dniu, ten moment jest dla nas miły, każdy z nas lubi zarzucić na siebie kołdrę i wygodnie się położyć, przytulić i zasnąć.

Kołdra nie jedno ma imię

Wydawać by się mogło, że kołdra jest kołdrą, jednak nie do końca. Każda kołdra jest inna. Niegdyś faktycznie kołdra była tylko z pierza, zwana potocznie pierzyną bo wypchana piórami. Dziś na rynku jest znacznie więcej rodzai wypełnienia. Daje nam to możliwość dostosowania kołdry pod nasze indywidualne upodobania i preferencje.
Oczywiście kołdry z pierza i puchu nie odeszły do lamusa są wciąż bardzo lubiane i często wykorzystywane w domostwach. To tradycyjne wypełnienie jest przede wszystkim naturalne co jest jego wielką zaletą. Pióra i pierze są ciepłe i lekkie, nie mamy pod taką kołdrą uczucia, że coś nas przygniata. Są niesamowicie miękkie i przyjemne. Niestety z czyszczeniem i praniem kołdry puchowej jest większy problem niż z kołdrami z wkładem silikonowym.

Bardzo popularne są kołdry antyalergiczne, które, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są dla osób alergicznych, zwłaszcza uczulonych na pierze i roztocza. Takie kołdry mają specjalne właściwości, które nie przyciągają alergenów oraz sam wkład jest specjalistyczny. Dodatkowo te kołdry można prać w wysokich temperaturach.

Dość modne w dzisiejszych czasach są kołdry z owczej wełny. Niewątpliwie są bardzo ciepłe ale jednocześnie nie przegrzewają ciała. Owcza wełna ma specjalne właściwości, które powodują utrzymywanie stałej temperatury ciała, co jest bardzo komfortowe, gdyż ani nie zmarzniemy ani nie zagrzejemy się. Często kołdry z owczej wełny wykorzystywanie są w rehabilitacjach.

Dostępność rozmiarów to dodatkowy komfort

Większość z nas lubi się porządnie opatulić kołdrą, zwłaszcza w zimowe noce. Dlatego też kołdra nie powinna być za mała - ani za wąska ani za krótka. Małżeństwa często śpią pod jedną kołdrą i mimo, że się przytulają chcą czuć komfort kołdry  i nie ściągać jej z siebie nawzajem.
Właśnie dlatego, żeby zniwelować ten problem, na rynku jak i w naszym sklepie twoje-tekstylia.pl jest duży wybór rozmiarów kołder.

Kołdry największe  200x220 przeważnie wybierają pary śpiące razem, następnie są ciut mniejsze bo 180x220 oraz 160x200. Kołdry jednoosobowe to przeważnie 140x200 lub 90x200 . kolejna rozmiarówka jest przeznaczona dla dzieci i dla tych najmniejszych są kołderki 60x120 a po kilku latach 110x140.


Jak widać komfort snu możemy w 100% mieć wybierając dla siebie odpowiednią formę okrycia nocnego.  Duży wybór kołder daje nam możliwość odpowiedniego odpoczynku i naładowania akumulatorów na następny dzień. Sen jest bardzo ważną funkcją życiową dlatego bardzo ważne jest zatroszczenie się by był odbywany w jak najlepszych warunkach. Kołdra, poduszki, pościel - to to zapewnia nam porządny sen.

Sprzedajemy towar tylko renomowanych firm

Ten sklep wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.Zamknij